Retraflex to rewolucja w systemie centralnego odkurzania. Nowa generacja chowanego węża opracowana przez Cyclo Vac umożliwia ukryć w „ścianie” nawet 18 metrów przewodu (dostępne są również długości 9, 12 i 15 metrów), który jest do dyspozycji w każdej chwili. Po skończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Jest to możliwie dzięki potężnej sile ssania wytwarzanej przez odkurzacze centralne Cyclo Vac.

Decydując się na Retraflex nie będziesz musiał się zmagać z przenoszeniem dość długiego węża na przekład po schodach między piętrami. Rozwiąże się też problem jego przechowywania w szafie, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu.

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu, który znajduje się w ścianie, pod posadzką lub w suficie. Instalację powieś wykonać oczywiście na etapie budowy domu lub remontu.

Co bardzo istotne nowej generacji system chowanego węża Retraflex został zaprojektowany dla budownictwa europejskiego gdzie domy wykonywane są przeważnie w technologi murowanej ściany. Ma to zasadnicze znaczenie ponieważ poprzednie systemy chowanego węża (Hide-A-Hose) zostały stworzone dla domów drewnianych powszechnie spotykanych w Kanadzie i USA.

Zmiany dotyczą głównie samej kasety która składa się teraz z jednego elementu co ułatwia jej montaż. Dzięki zwartej, jednoczęściowej obudowie uzyskano większą trwałość oraz uniemożliwiono dostawanie się do jej środka zabrudzeń podczas budowy.

Dodatkowo całkowicie przeprojektowano mechanizm blokowania węża oraz włącznik odkurzacza. Są bardziej ergonomiczne i wykazują większą trwałość.

Kolejną innowacją są drzwiczki gniazda Retraflex. Nowa konstrukcja sprawiła, że dopasowują się do grubości tynku idealnie licując się z płaszczyzną ściany. Drzwiczki stanowią element ozdobny, uszczelniają również gniazdo. Są wykonane z bardzo wysokiej jakości elastycznego PCV i są dostępne w 4 kolorach. Nowa kolorystyka umożliwia bardziej indywidualne dobranie ich do charakteru pomieszczenia.

Jedno gniazdo Retraflex z wężem o długości 18m umożliwia posprzątanie co najmniej 250m2 powierzchni. Sam wąż jest wyjątkowo lekki, elastyczny i odporny na zagniecenia, dużo bardziej niż w poprzednich systemach (Hide-A-Hose) chowanego węża. Specjalny pokrowiec, który jest naciągnięty na wąż chroni go dodatkowo przed uszkodzeniem, a także uniemożliwia poobcieranie nim mebli, schodów, drzwi, ościeżnic czy cokołów. Po skończonym sprzątaniu trzeba tylko odczepić rękojeść, zwolnić blokadę węża i zassać go z powrotem do instalacji. Następnie można przejść do kolejnego gniazda.

Systemy centralnego odkurzania pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie już pierwsze centralne odkurzacze były produkowane w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tam też po raz pierwszy 15 lat temu została wykonana instalacja dla systemu chowanego węża. Przez ten okres wykonano już miliony tego typu instalacji na całym świecie. System Retraflex jest kolejnym rozwinięciem technologii systemów chowanego węża, na obecną chwilę najbardziej zaawansowanym technicznie.

UWAGA!!!

Systemu chowanego węża Retraflex nie zaleca się wykonywać we własnym zakresie. W przeciwieństwie do tradycyjnej instalacji centralnego odkurzania popełnienie drobnych błędów przy montażu może uniemożliwić uruchomienia całego systemu lub jego nieprawidłowe funkcjonowanie.