Metody filtracji

High Efficiency (HE) – odkurzacze centralne Cyclo Vac z tej serii posiadają wymienne elektrostatyczne worki na zanieczyszczenia, które zatrzymują kurz w środku. Specjalny materiał z jakiego są one wykonane zapewnia stałą moc ssącą bez względu na ich stopień zapełnienia.

W odkurzaczach z serii HE zastosowano również filtr Cyclofiltre, który jest pokryty specjalną powłoką antybakteryjną. Zapewnia on dodatkową filtrację i ochronę turbiny. Stosowanie jednorazowych worków ułatwia bardzo obsługę, dzięki nim użytkownik nie ma kontaktu z kurzem i alergenami nawet podczas opróżniania kubełka na zanieczyszczenia. Metodę filtracji HE zastosowano w modelu GS95 .

Hybrid Filtration (HF) – hybrydowa metoda filtracji została zastosowana w większości jednostek centralnych Cylo Vac. Umożliwia ona korzystanie z jednorazowych worków na zanieczyszczenia lub tylko z filtra stałego, ograniczając w ten sposób koszty eksploatacji. Stosując podwójną filtrację możemy nie wyprowadzać wyrzutu odkurzacza na zewnątrz budynku. Jest to świetne rozwiązanie gdy podczas montażu instalator nie wykonał wyrzutni przez ścianę, lub jeśli budynek jest wykonany w technologii pasywnej.

Tak samo jak w przypadku serii HE stosowanie jednorazowych worków zapewnia bardzo higieniczną obsługę odkurzacza, a materiał z jakiego są one wykonane nie powoduje spadku siły ssania w miarę ich zapełniania. W przypadku stosowania jedynie filtra stałego (mechanicznego) też mamy pełną gwarancję separacji zanieczyszczeń. Jest on dodatkowo pokryty teflonem dzięki czemu bardzo łatwo sam się oczyszcza, dodatkowo posiada właściwości bakteriobójcze.

Fitracja Hybrydowa jest obecna w jednostkach centralnych Cyclo Vac z serii H i HX.

Wszystkie worki i filtry zastosowane w odkurzaczach centralnych Cyclo Vac są pokryte powłoką antybakteryjną. Stosując podwójną filtrację (worek i filtr stały) eliminujemy z naszego środowiska szkodliwe mikroorganizmy i pomagamy stworzyć w naszym domu zdrowsze otoczenie i czystsze powietrze.

W odróżnieniu od tradycyjnych papierowych worków, elektrostatyczne worki zastosowane w odkurzaczach Cyclo Vac zapewniają pełną cyrkulację powietrza i wychwytują do 99,4% alergenów. Zastosowanie trzech warstw porowatego materiału o odpowiedniej przepuszczalności zapewnia stałą maksymalna wydajność, wytrzymałość i perfekcyjną filtrację. Moc ssąca i przepływ powietrza nie jest zależy od stopnia zapełnienia worka dając gwarancję stałej i maksymalnej siły ssącej przy każdym odkurzaniu.