Marka Cyclo Vac wywodzi się z firmy Les Industries TROVAC Ltée (ITL). Została założona w 1960 roku w Kanadzie przez Jacques Bruneau, eksperta w dziedzinie odkurzaczy centralnych. Jego celem było projektowanie oraz sprzedaż odkurzaczy najbardziej zaawansowanych technicznie na rynku. Dzięki wprowadzeniu licznych innowacji mała rodzinna firma bardzo szybko się rozwijała.

W 1976 roku została stworzona marka Cyclo Vac. Ciemny bordowy kolor jednostek centralnych ma odzwierciedlać ich wysoką wydajność i niski poziom hałasu. Rewolucyjna konstrukcja, imponujące możliwości oraz niezaprzeczalna niezawodność sprawiły, że Cyclo Vac wziął szturmem rynek.

Wprowadzone jedna za drugą pionierskie innowacje sprawiły, że ITL stało się na świecie synonimem najwyższych standardów jakości i niezawodności, czego odzwierciedlenie znajdujemy w produkowanych obecnie odkurzaczach.

Sprzedaż Cyclo Vac od zawsze odbywała się wyłącznie poprzez specjalistów, którzy są wstanie dokładnie ocenić potrzeby klientów, spełnić ich oczekiwania oraz zapewnić wsparcie techniczne. Prowadzona w ten sposób polityka dystrybucji przyczyniła się bardzo do sukcesu marki.

Na chwilę obecną produkcja odbywa się w Kanadzie w Blainville i Quebec, a hale produkcyjne posiadają powierzchnię ponad 7000 m2. Centra dystrybucji znajdują się również we Francji oraz Stanach Zjednoczonych.

Marc Bruneau, syn Jacques’a Bruneau, jest obecnie prezesem Les Industries TROVAC Ltee, więc firma pozostaje interesem rodzinnym, której sukces opiera się na innowacyjności, wysokiej jakości produktów i doskonałej obsłudze. Ta kombinacja uczyniła Cyclo Vac wiodącym producentem systemów centralnego odkurzania w Kanadzie oraz rozpoznawalną marką na terenie całego świata.