HD 800C

Odkurzacz centralny Cyclo Vac HD 800C to najnowsza konstrukcja kanadyjskiego producenta. Skierowana jest do posiadaczy małych i średnich domów, gdzie wykonano nie więcej niż 9 punktów ssawnych. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji bypassowego silnika firmy Ametek uzyskano ponadprzeciętną żywotność urządzenia, o czym świadczy miedzy innymi, aż 10-letni okres gwarancji na części bez limitu przepracowanych godzin.

Cyclo Vac HD 800C to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą ponosić kosztów eksploatacyjnych w postaci filtrów lub worków. W odkurzaczu separacja zanieczyszczeń oparta jest na pełnej filtracji cyklonicznej, która gwarantuje stałą siłę ssania niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika na zanieczyszczenia.

W produktach konkurencji (np. Vacuflo) stosowane są plastikowe kubełki na zanieczyszczenia, które podczas upadku mogą się uszkodzić. Uchwyty do zapięcia kubełka wykonane są z tworzywa, przez co po kilku latach ułamują się. W Cyclo Vac HD 800C wszystkie te elementy wykonane są ze stali, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia podczas użytkowania. Kolejna różnica to stożek filtracyjny, który w Cyclo Vac jest wykonany z aluminium, cechuje go dużo większa odporność mechaniczna (głównie na ścieranie) w porównaniu do stożków plastikowych.

Wyeliminowano tu również problem czarnego pyłu węglowego, który w produktach konkurencji osadza się na wszystkim wokół odkurzacza. Zastosowanie filtra pyłu węglowego w Cyclo Vac HD 800C wyeliminowało całkowicie ten problem. Umożliwia to montaż tego typu urządzeń w pomieszczeniach czystych, takich jak pralnia lub spiżarnia.

Cyclo Vac HD 800C świetnie współpracuje z systemem węża chowanego Retraflex. Może obsłużyć dwa węże bez pokrowca lub jeden z pokrowcem o długości 9,1m, ewentualnie jeden wąż Rapidflex o długości 12,2m.

 

Parametry techniczne:

Powierzchnia sprzątania [m2]: do 460
Najbardziej oddalony punkt od jednostki [m]: 19,5
Liczba gniazd: 1 do 9
Długość węża RetraFlex [m]: 9,1 / 12,2
Moc ssąca [AirWat]: 500
Podciśnienie [kPa]: 31,75
Przepływ [l/s]: 65,3
Przepływ [m3/h]: 205,0
Przyłącze Dual Connect nie
Poziom hałasu [dB]: 59
Rodzaj filtracji: Pełna filtracja cykloniczna
Filtr HEPA w standardzie:
Filtr pyłu węglowego: tak
System EasyFit przyłączania do instalacji i mocowania jednostki: tak
Technologia DATASYNC:
Wyświetlacz LCD:
System AntiVibraSound tak
Zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika: tak
Softstart:
Ilość silników: 1
Rodzaj silnika: By-Pass Ametek
Ilość stopni turbiny: 2
Pojemność worka [l]:
Pojemność zbiornika [l]: 23,3
Waga [kg] 15,0
Jednocześni użytkownicy 1
Gwarancja: części: 10 lat bez limitu godzin pracy, od momentu zakupu
serwis: 3 lata od momentu zakupu