HD 801C

Odkurzacz centralny Cyclo Vac HD 801C to mocniejszy brat modelu HD 800C. Obie jednostki zostały wprowadzone do oferty równolegle. Tu również zastosowano znakomity bypassowy silnik firmy Ametek, ale o jeszcze lepszych parametrach. Dzięki temu Cyclo Vac HD 801C może być stosowany w średnich i dużych domach, gdzie instalacje są już bardziej skomplikowane. Odkurzacz jest w stanie obsłużyć nawet 14 punktów ssawnych. Okres gwarancyjny podług słabszego modelu pozostaje bez zmian i wynosi aż 10 lat na wszystkie cześć bez limitu przepracowanych godzin.

Cyclo Vac HD 801C to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą ponosić kosztów eksploatacyjnych w postaci filtrów lub worków. W odkurzaczu separacja zanieczyszczeń oparta jest na pełnej filtracji cyklonicznej, która gwarantuje stałą siłę ssania niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika na zanieczyszczenia.

W produktach konkurencji (np. Vacuflo) stosowane są plastikowe kubełki na zanieczyszczenia, które podczas upadku mogą się uszkodzić. Uchwyty do zapięcia kubełka również są wykonane z tworzywa, przez co po kilku latach ułamują się. W Cyclo Vac HD 801C wszystkie te elementy wykonane są ze stali, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia podczas użytkowania. Kolejna różnica to stożek filtracyjny, który w Cyclo Vac jest wykonany z aluminium, cechuje go dużo większa odporność mechaniczna (głównie na ścieranie) w porównaniu do stożków plastikowych.

Wyeliminowano tu również problem czarnego pyłu węglowego, który w produktach konkurencji osadza się na wszystkim wokół odkurzacza. Zastosowanie filtra pyłu węglowego w Cyclo Vac HD 801C wyeliminowało ten problem, umożliwia to montaż tego typu urządzeń w pomieszczeniach czystych takich jak pralnia lub spiżarnia.

Cyclo Vac HD 801C świetnie współpracuje z systemem węża chowanego Retraflex. Jest w stanie obsłużyć węże o długości nawet 12,2m.

 

Parametry techniczne:

Powierzchnia sprzątania [m2]: do 720
Najbardziej oddalony punkt od jednostki [m]: 31,5
Liczba gniazd: 1 do 14
Długość węża RetraFlex [m]: 9,1 / 12.2
Moc ssąca [AirWat]: 630
Podciśnienie [kPa]: 35,56
Przepływ [l/s]: 59,0
Przepływ [m3/h]: 212,0
Przyłącze Dual Connect nie
Poziom hałasu [dB]: 59
Rodzaj filtracji: Pełna filtracja cykloniczna
 
 
Filtr HEPA w standardzie: nie
Filtr pyłu węglowego: tak
System EasyFit przyłączania do instalacji i mocowania jednostki: tak
Technologia DATASYNC:
Wyświetlacz LCD:
System AntiVibraSound tak
Zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika: tak
Softstart:
Ilość silników: 1
Rodzaj silnika: By-Pass Ametek
Ilość stopni turbiny: 2
Pojemność worka [l]: 22
Pojemność zbiornika [l]: 23,3
Waga [kg] 17,0
Jednocześni użytkownicy 1
Gwarancja: części: 10 lat bez limitu godzin pracy, od momentu zakupu
serwis: 3 lata od momentu zakupu