Jednostki centralne – odkurzacz centralny Cyclo Vac

Odkurzacze centralne Cyclo Vac z serii HD dedykowane są dla rozwiązań komercyjnych i przemysłowych. Stanowią świetne rozwiązanie dla hoteli, pensjonatów, biurowców, mniejszych zakładów produkcyjnych, restauracji, myjni, gabinetów weterynaryjnych itp.

Idealnie pasują do obiektów średniej wielkości, gdzie ze względu na powierzchnię i większe obciążenie sprzątaniem odkurzacze dedykowane dla budownictwa jednorodzinnego nie sprawdzą się, a rozwiązania stricte przemysłowe są zbyt kosztowne w realizacji.

Występują dwa rodzaje modułów, HD850 i HD851. Każdy z nich posiada inną charakterystykę i sprawdzi się w odmiennych warunkach. Odkurzacze objęte są gwarancją na części wynoszącą 950h oraz rocznym okresem gwarancji na prace serwisowe.

Jednostki zostały zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Wykonawcą silników jest Ametek Lamb, producent najwyższej jakości turbin na świecie. O najwyższym jakości świadczy również fakt, że silniki zostały wyposażone w hermetyczne łożyska, a wszystkie podzespoły zostały pokryte specjalną żywicą by mogły bezawaryjnie pracować mimo mogącej występować wilgoci lub zapylenia. Wszystkie silniki wyposażone są w tak zwany soft-start umożliwiający wolny rozruch turbiny, co jeszcze bardziej wydłuża jej żywotność.
Kolejne zabezpieczenie stanowi automatyczny wyłącznik, który po jednej godzinie nieprzerwanej pracy samoistnie wyłączy odkurzacz by uniknąć jego nadmiernego przegrzewania. To nie wszystko, każdy nadrzędny moduł posiada licznik motogodzin dzięki, któremu można łatwo kontrolować interwały przeglądowe wynoszące 200h. Urządzenia Cyclo Vac jako jedyne na świecie posiadają opatentowany system filtracji pyłu węglowego, dzięki temu można je instalować w czystych pomieszczeniach takich jak pralnie czy magazyny z żywnością.

Oddzielenie silnika od separatora umożliwia w zależności od potrzeb klienta konfigurację odkurzacza w układzie szeregowym lub równoległym uzyskując przez to wysoki przepływ powietrza lub dużą siłę ssącą. Do dyspozycji są cztery rodzaje separatorów, trzy dla zanieczyszczeń suchych oraz jeden dla zanieczyszczeń mokrych. Do każdego separatora można podłączyć od 1 do 4 modułów HD.
Ilość zastosowanych silników jest zależna od stopnia skomplikowania instalacji oraz potrzeb klienta. Możliwe jest na przykład skonfigurowanie systemu w taki sposób by na dwóch rożnych kondygnacjach z odkurzacza mogło korzystać dwóch operatorów jednocześnie.

Cztery rodzaje separatorów umożliwiają dobór odpowiedniej
metody separacji dla danych warunków i potrzeb.

Separator True Cyclonic

Separacja zanieczyszczeni odbywa się w nim na zasadzie pełnego cyklonu, urządzenie nie posiada żadnego filtra. Do oddzielenia zanieczyszczeń dochodzi poprzez wprawienie w ruch cykloniczny powietrza wpadającego wraz z zanieczyszczeniami do odkurzacza, wszystko co znajdzie się na dole cyklonu spada do osadnika. Cechą charakterystyczną separatora True Cyclonic jest jego bardzo duża pojemność wynosząca 33,6 litra co gwarantuje jego długą pracę bez konieczności opróżniania. Świetnie sprawdza się w obiektach gdzie przeważają ciężkie frakcje zanieczyszczeń np. piach w hotelach lub obiektach użyteczności publicznej.

Separator workowy GS

W przeciwieństwie do True Cyclonic stosuje się w nim wymienne wkłady filtracyjne w postaci worków o dużej pojemności (22 litry). Wykonane one są ze wzmocnionej włókniny, której specjalna struktura nie powoduje w miarę zapełniania filtra spadku siły ssącej. Separator workowy GS świetnie sprawdza się w obiektach, gdzie występuje drobny pył, włosy lub sierść. np. lecznice dla zwierząt.

Separator Tradition

Podobnie jak separator GS dobrze sprawdzi się przy zanieczyszczeniach o drobnej frakcji. Separator Tradion został wyposażony w bardzo dokładny podwójny system filtracji, na który składa się filtr wstępny wykonany z tkaniny Fibrotex oraz nylonowy filtr główny. Zanieczyszczenia gromadzone są w pojemniku o pojemności 31,5 litra dzięki czemu nie ma konieczność jego częstego opróżniania.

Wodny separator Wave

Wave do separacji zanieczyszczeń używa strumienia wody, co niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim może być stosowany do zbierania płynów, pyłów oraz resztek organicznych, które w innym typie urządzeń doprowadziły by do ich szybkiego uszkodzenia. Przy odpowiednio skonfigurowanej instalacji może współpracować miedzy innymi z myjką ciśnieniową oraz specjalną dyszą do prania tapicerki i wykładzin.

W separatorze na bieżąco zanieczyszczenia spłukiwane są przez wodę, a następnie przez odpływ trafiają bezpośrednio do kanalizacji. Separacja jest całkowicie zautomatyzowana przez co pracownik nie traci cennego czasu na kontrolę i opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia.