System Hide-A-Hose

Już nie ma potrzeby zmagania się z przenośnym i nieporęcznym zwojem węża do odkurzania. Z tej opresji może nas wybawić system przechowywania węża ssącego Hide-A-Hose.

Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie nawet do 15 metrów węża. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacze centralne.

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu, znajdującym się wewnątrz ściany lub pod posadzką. Instalację taką oczywiście wykonuje się wcześniej na etapie budowy budynku lub podczas jego remontu.

Ojczyzną systemów centralnego odkurzania są Stany Zjednoczone i Kanada. 15 lat temu właśnie tam zamontowano po raz pierwszy system Hide-A-Hose. Do dzisiaj korzystają już z niego miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie.

Przed przystąpieniem do odkurzania należy wyciągnąć z gniazda wymagana długość węża. Następnie przy użyciu specjalnej dźwigni znajdującej się w gnieździe ssącym zablokować jego położenie. Po dołączeniu rękojeści wraz z rurą ssącą i szczotką możemy rozpoczynać sprzątanie. Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15-metrowym pozwala na posprzątanie co najmniej 200m2 powierzchni. Sam wąż ssący jest bardzo lekki i elastyczny. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść, zwolnić obrotową dźwignię i zassać wąż z powrotem do instalacji. Następnie możemy przejść do kolejnego gniazda i powtórzyć całą operację. Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji czyści także wąż lub pokrowiec węża.

Charakterystyka i zalety systemu

  • Nawet do 15 metrów węża ssącego chowanego w ścianie, co pozwala na posprzątanie co najmniej 200m² powierzchni z jednego gniazda.
  • Stosując Hide-A-Hose unika się przenoszenia i przechowywania niewygodnego zwoju z wężem ssącym
  • Łatwy i szybki dostęp w każdym momencie do węża ssącego, przy czym z gniazda można wysunąć tyle węża ile potrzebujemy w danej chwili do posprzątania zabrudzeń.
  • Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji pozwala utrzymać w czystości wąż lub pokrowiec węża.
  • Możliwość montażu w większości nowobudowanych i już istniejących domów i apartamentów.
  • Dłuższy wąż ssący to mniej gniazd ssących w budynku, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładu pracy w trakcie instalacji.
  • Idealne rozwiązanie dla osób lubiących dbać o swój dom.

Zobacz jak działa