System chowanego węża Retraflex

Retraflex to rewolucja w systemie centralnego odkurzania. Nowa generacja chowanego węża opracowana przez producenta odkurzaczy centralnych CycloVac. Umożliwia ukryć w „ścianie” nawet 18 metrów przewodu, który jest do dyspozycji w każdej chwili. Dostępne są również długości 9, 12 i 15 metrów. Po skończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji bez dodatkowych mechanizmów i urządzeń. Jest to możliwie dzięki potężnej sile ssania wytwarzanej przez odkurzacze centralne.

Decydując się na Retraflex nie będziesz musiał się zmagać z przenoszeniem dość długiego węża na przekład po schodach między piętrami. Rozwiąże się też problem jego przechowywania w szafie, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu.

Wąż ssący przechowywany w rurociągu, który znajduje się w ścianie, pod posadzką lub w suficie. Instalację powieś wykonać oczywiście na etapie budowy domu lub remontu.

Co bardzo istotne nowej generacji system chowanego węża Retraflex został zaprojektowany dla budownictwa europejskiego. Gdzie zdecydowanie przeważają domy wykonywane w technologi murowanej ściany. Ma to zasadnicze znaczenie ponieważ poprzednie systemy chowanego węża (Hide-A-Hose) zostały stworzone dla domów drewnianych. Powszechnie spotykanych w Kanadzie i USA.

Zmiany dotyczą głównie samej kasety która składa się teraz z jednego elementu co ułatwia jej montaż. Dzięki zwartej, jednoczęściowej obudowie uzyskano większą trwałość oraz uniemożliwiono dostawanie się do jej środka zabrudzeń podczas budowy. Kasetę zaprojektowano tak aby umożliwić łatwy dostępy do wszystkich elementów i mechanizmu.

Dodatkowo całkowicie przeprojektowano mechanizm blokowania węża oraz włącznik odkurzacza. Są bardziej ergonomiczne i wykazują większą trwałość.

Idealne rozwiązanie do prostego i wydajnego sprzątania

Wąż Retraflex chowa się wewnątrz instalacji ssącej, bez potrzeby stosowania żadnych dodatkowych mechanizmów i urządzeń! Rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać system centralnego odkurzania.

Szybkie sprzątanie niewygodnych zanieczyszczeń jest teraz niezwykle proste. Twoje codzienne rutynowe nawyki sprzątania zostaną zrewolucjonizowane dzięki dostępności odkurzacza centralnego i szybkości jego użycia.

retaflex

Jak działa system?

RetraflexII_Step1_2020-300x207
Po prostu wyciągnij wąż o wymaganej długości, a następnie przyłącz rękojeść z rurą i wybraną szczotką.
RetraflexII_Step2_2020-300x207
Popchnij czarną dźwignię aby zablokować wąż w wybranym położeniu i włączyć odkurzacz centralny.
RetraflexII_Step3_2020-300x207
Podczas gdy odkurzacz pracuje, można go w każdej chwili wyłączyć i włączyć wysuwając i chowając czerwony przełącznik ON/OFF
RetraflexII_Step4_2020-300x207
Popchnij czarną dźwignię aby odblokować wąż ssący.
RetraflexII_Step5-2020-300x207
Odłącz rękojeść i zatkaj ręką otwór rury ssącej, co spowoduje że wąż samoczynnie schowa się do instalacji.
RetraflexII_Step6_2020-300x207
Zamknij drzwiczki w celu wyłączenia systemu centralnego odkurzania.

Korzyści systemu

korzysci

Prostota

Z wężem ssącym, który zawsze pozostaje w zasięgu ręki, sprzątanie staje się dziecięcą zabawą. Dzięki sile ssącej odkurzacza centralnego można go wygodnie przechowywać w ścianie, wewnątrz instalacji ssącej.

korzysci2

Wydajność

Wąż ssący w każdym gnieździe sprawia, że odkurzacz centralny jest szybko dostępny, bez potrzeby przynoszenia zwoju węża jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych instalacji. Możesz w dowolnej chwili go używać, ograniczając czas potrzebny na sprzątanie do minimum. Retraflex to rozwiązanie idealne do codziennego usuwania wszelkich zanieczyszczeń, co pozwala utrzymać Twój dom w czystości.

korzysci3

Szybkość

W każdej chwili możesz wyciągnąć wąż o wymaganej długości a po zakończonym sprzątaniu po prostu, w ciągu kilku sekund zassać go do wewnątrz ściany i po kłopocie, brud zniknął! Dzięki Retraflex masz więcej czasu dla siebie.